Parimaks lahenduseks üksiku hamba asendamiseks on enamasti siiski implantaat ning ka mitme järjestikuse puuduva hamba asendamiseks on heaks fikseeritud variandiks kahele implantaadile kinnitatud sild.
Eemaldatavad variandid hammaste asendamiseks on plaatproteesid ja tugibüügelproteesid. Need lahendused tulevad enamasti kõne alla, kui on puudu juba rohkem hambaid.
Lisainfo ja broneerimine
Hinnakiri
Plaat- ja tugibüügelproteesid
Plaatprotees on plastmassist protees, millega saab asendada kõik puuduvad hambad. Tegemist on kõige soodsama proteetilise lahendusega hammaste asendamiseks, kuid miinusteks on haprus ja mõningane ebastabiilsus, kuna toetus saadakse ainult limaskestalt ja puudub fiksatsioon hammastele.
Tugibüügelproteesid on metallkarkassiga eemaldatavad proteesid, mis saavad olla plaatproteesist õhema karkassiga, kuna metall annab konstruktsioonile oluliselt suurema tugevuse. Büügelproteesidel on hammastele toetuvad lebamid ja klambrid, mis aitavad seda kindlalt oma kohal hoida. Õhem ja tugevam karkass annab proteesile suurema kandmismugavuse ja pikema eluea võrreldes plaatproteesiga.
Eemaldatavate proteeside puhul on äärmiselt oluline hea suuhügieeni hoidmine, kuna proteeside alla võib koguneda toidujääke ja proteesiga külgnevate hammaste juures ei saa toimida sülje puhastav ja remineraliseeriv efekt.

Totaalproteesid
Totaalproteesid on tarvilikud, kui on kaotatud kõik oma hambad. Ülalõua totaalproteesid on enamasti hea püsivusega, kuid alalõuas on standardiks kahele implantaadile kinnituv, kuid siiski eemaldatav, totaalprotees. Seda seetõttu, et alalõuas toetub totaalprotees vaid kitsale alveolaarharjale ning teda ümbritsevad liikuv suupõhi, põsed, huuled ning keel. Ülalõua protees seevastu toetub kõvale suulaele ja alveolaarharjale ning suuesiku limaskestaga kokkupuutel saab tekkida proteesi alla vaakum, mis seda paigal hoiab.
Alternatiivseks lahenduseks on ka täielikult implantaatidele toetuvad fikseeritud proteesid.