Lisaks struktuuri andmisele seob hüaluroonhape nahas vett, mistõttu annab see nahale värskema ning nooruslikuma ilme.
Hüaluroonhape on kehaomane aine, mida naturaalselt toodavad nahas asuvad fibroblastid. Hüaluroonhape hoiab nahas niiskustaset, osaleb toiteainete transpordis rakkude vahel ning aitab kollageeni ning elastiini tootmisele kaasa. Vanuse kasvades hüaluroonhappe osakaal nahas väheneb.
Lisainfo ja broneerimine
Täitesüstide hinnakiri
Täitesüstide kasutamine
Peamiselt ravitakse täitesüstidega:
- huuli
- kortse suu ja nina vahel
- lohkuvajunud silmaaluseid
- suuümbruse kortse
- lohkus põski ja põsekortse
- lõua piirkonda
- kulmudevahelisi kortse
Preparaatidest on meie kliinikus kasutusel Belotero, Fillmedi ning Z-filler tooted. Kõikidel täitesüstidel, mida kasutame, on kehtivad CE sertifikaadid.
Korduma kippuvad küsimused
Millal täitesüsti toime avaldub ning kui kaua toime kestab?
Raviefekt ilmneb kohe, kuid lõplik tulemus võib võtta paar nädalat. Täitesüstide efekt või toimeaeg erineb preparaaditi, kuna erinevatel preparaatidel on erinev konsistents ning kasutuseesmärk. Keskmine täitesüstide toime varieerub 6-18 (24) kuuni.
Kas täitesüstid on ohutud?
Ilusüstid on meditsiiniline protseduur, millel võib olla ohtlikke tüsistusi. Sagedamini esinevad siiski kergemad kõrvaltoimed nagu põletik süstekohal, granuloomid või ebatasasused naha alusi nn mummud ning püsiv turse.
Harva esinevad, kuid tõsiste tagajärgedega tüsistused on allergiline reaktsioon preparaadile või selle komponentidele ning veresoonde süstimisest põhjustatud komplikatsioonid, mis halvimal juhul võivad lõppeda ka pimedaks jäämisega.
Kas protseduuriga kaasnevad ebamugavused?
Protseduuriga võib ennekõike kaasneda valu süstekohal. Sagedamini esinevad kõrvaltoimed on veel verevalum ehk hematoom süstitavas piirkonnas, punetus või turse süstekohal, Enamasti kerged kõrvaltoimed mööduvad iseeneslikult ning ei vaja meditsiinilist sekkumist.
Tõsisematest kõrvaltoimetest on hüaluroonhappe preparaatidel risk allergilise reaktsiooni tekkeks.
Kui kaua protseduur kestab?
Protseduuri kestvus sõltub süstitavast piirkonnast, kuid võtab keskeltläbi 30 minutit.
Millal täitesüste korrata?
Keskmiselt 12 kuu möödumisel, kuid olenevalt ravitavast piirkonnast ning preparaadist pidage nõu oma spetsialistiga.
Kas täitesüstidega koos tohib kombineerida teisi iluteenuseid või preparaate?
Jah, kuid pidage nõu oma esteetilise meditsiini arstiga, millal oleks protseduure kõige mõistlikum teha parima tulemuse püsimise eesmärgil.
Kas protseduurile on vastunäidustusi?
Jah, teadaolev allergia hüaluroonhappe või mõne preparaadis sisalduva toimeaine osas (NB! lidokaiin), äge infektsioonhaigus, rasedus ning imetamine, äge herpes.
