Botuliintoksiini toimel blokeeritakse närviimpulssi, mis põhjustab miimiliste lihaste kokkutõmbeid. Selle tulemusel näo miimikalihased ajutiselt lõõgastuvad ja tulemuseks on siledam ja kortsuvabam nahk ning ahenenud naha poorid. Aja jooksul toksiini toimel blokeeritud närviimpulss taastub. Botuliintoksiin toimib vaid selles lihases, kuhu seda süstitakse.
Lisainfo ja broneerimine
Botuliintoksiini hinnakiri
Botuliintoksiiniga saab ravida
- Horisontaalkortse otsmikul
- Kurjusekortsu
- Silmaümbruse kortse (nn kanavarbad)
- Huuleümbruse kortse
- Ninakortse
- Allavajunud suunurkasid
- Krobelist lõuga
- Kaela lihasvääte (nn kalkunikael)
- Viltust pea hoiakut (nn torticollis)
- Peavalusid/migreene, mis on tingitud lihaste ülepingest
- Hammaste krigistamist
- Masseteri ja teiste mälumislihaste suurenemist ja ülepinget
- Igemenaeratust (nn gummy smile)
- Liighigistamist

Botuliintoksiin aitab liighigistamise puhul
Üks kõige tõhusam, ohutum ja populaarsem liighigistamise ehk hüperhidroosi peatamise viis on botuliintoksiini süstid. Botuliintoksiini süstitakse ravitavasse piirkonda (kaenlaalused, peopesad, jalatallad) nahaalusi ca 1-2-cm-te vahedega ning selle tulemusel blokeerib toksiin neurotransmitteri atsetüülkoliini vabanemist, mis seostub higinäärmetega, reguleerides higi vabanemist. Botuliintoksiin hoiab ära higistamise ainult konkreetses kohas, kuhu seda süstitakse ning see ei tähenda, et teised piirkonnad rohkem higistama hakkaksid.
Botuliintoksiini toime saabub 3-5 päeva möödudes pärast süsteid ning saavutab maksimumi 14. päevaks. Toime püsib keskmisel 4-12 kuud.
Peamised vastunäidustused:
- rasedus ja imetamine
- äge nahapõletik süstitavas piirkonnas
- allergia botuliintoksiini suhtes
- liighigistamine sekundaarsete haiguste tõttu
- hüübimishäired
Korduma kippuvad küsimused
Millal botuliintoksiini toime avaldub ning kui kaua toime kestab?
Tavaliselt avaldub botuliintoksiini toime 3-4. ravijärgsel päeval ning saavutab maksimaalse efekti 10-14. päeval.
Toime kestab oleneval süstitavast piirkonnast ning toksiini kogusest 2-6 kuud, kuid keskmiselt 3-4 kuud.
Kas botuliintoksiin on ohutu?
Jah, kui protseduuri teostab vastava väljaõppega spetsialist ning kasutatakse ravimloaga originaalpreparaati. Oskuslikes kätes toimib botuliintoksiin vaid selles lihases, kuhu seda süstitakse.
Iluravis kasutatakse botuliintoksiini äärmiselt madalas kontsentratsioonis ning puhastatud kujul, mistõttu protseduur on võrdlemisi ohutu.
Kas protseduuriga kaasnevad ebamugavused?
Protseduuriga kaasneb ennekõike punetust ja valu süstitavas piirkonnas, mis reeglina möödub paari tunni jooksul. Valu vastu võib kasutada käsimüügi valuvaigistit (nt. Paracetamol). Vähem võib esineda süstimise järgselt ka peavalu, mille korral on samuti abi käsimüügis leitavatest valuvaigistitest.
Kui kaua protseduur kestab?
Protseduuri kestvus sõltub süstitavast piirkonnast, kuid võtab keskeltläbi 30 minutit.
Millal botuliintoksiini süste korrata?
Kui raviefekt või ravimi toime kaob, mis keskmiselt toimub 3-6 kuu möödumisel, kuid olenevalt ravitavast piirkonnast ning toime kestvusest pidage nõu oma spetsialistiga.
Kas botuliintoksiiniga koos tohib kombineerida teisi iluteenuseid või preparaate?
Jah, kuid pidage nõu oma esteetilise meditsiini arstiga, millal oleks protseduure kõige mõistlikum teha parima tulemuse püsimise eesmärgil. Pärast süstimist kahe nädala jooksul ei ole soovitatavad laserprotseduurid, keemiline naha koorimine ega ka ultraheli näohooldused.
Kas protseduurile on vastunäidustusi?
Jah, teadaolev allergia botuliintoksiini vastu, rasedus ja rinnaga toitmine, äge herpes ja muud ägedad infektsioonid ning neuromuskulaarsed haigused nagu sclerosis multiplex, myasthenia gravis.
