Milli Maier-Veske on esmalt kunstnik, disainer ja ettevõtja, keda iseloomustab soov luua midagi erilist – midagi, millel on lugu ja mõte. Samuti on Milli üheks südameasjaks edendada looduslähedast ja tervislikku eluviisi.
Tallinna kesklinnas imelise vaatega silindrikujulise hoone 11. korruse päiksepaistelises küljes asub City Clinics hambakliinik, mille sisekujunduse on just Milli loonud.
Kuidas nägi välja City kliiniku loomislugu ning millised on mõned seal leiduvad põnevamad detailid, saad lugeda järgnevast vestlusest.

Kuidas algas Tallinna City Clinics hambakliiniku sisekujunduse kontseptsiooni loomine?
Nii minu sisekujundus kui ka muu loovtöö on alati olnud väga intuitiivne protsess. Selleks, et ühte terviklikku ruumi kujundada, tuleb seal viibida päeva jooksul erinevatel aegadel, et näha kuidas valgus ja varjud õhkkonda loovad ning millised spetsiifilised vajadused ruumis liikudes esile tulevad. Tallinna City kliiniku sisekujunduse loomisel võtsin esmalt arvesse kliiniku unikaalset asukohta, hoone ümaraid kurve ning kliiniku uut brändingut. Minu siiras soov oli luua alus ilusale kogemusele, kus iga patsiendi visiit oleks väärtustloov usaldusväärne teekond.
Mis oli sinu inspiratsiooni alustaladeks?
Minu jaoks on loodus parim disainer, kellelt on võimalik lõputult inspiratsiooni ammutada. Tallinna kliiniku sisekujundus on loodusliku käekirjaga, kus esmalt hakkavad silma madalalt voolavad skulptuursed mööbliesemed ning ruumide õhulisus. Kaarduv valgusküllane koridor on justkui enda sisse keerduv teokarp, mis hoiab juba olnud ja eesootavaid ilusaid hetki.






Kõige märkimisväärsem detail antud kliiniku sisekujunduse juures on looduslik siseviimistlus. Kogu kliiniku seinad on viimistletud loodusliku lubikrohviga ning laed on värvitud lubivärviga. See on hetkel Eestis minu teada ainulaadne või siis üks vähestest meditsiiniasutustest, kes seisab tervisliku sisekliima ja loodusliku siseviimistluse eeskujuna ning mis on omakorda suutnud luua äärmiselt hubase ja toetava töökeskkonna. Lubikrohviga viimistletud seinad tagavad ruumides stabiilsema õhuniiskuse, pinnad on antistaatilised ja antibakteriaalsete omadustega.
Ooteruumis ilutsev struktuurne lubikrohvist sein on tõeline meistriteos, mis oma tonaalsuse ja jõulisusega mõjub kõrghoone 11. korrusel rahustava maalähedase elemendina.
Materjalidena on kasutatud Eestis toodetud UKU Pure Earth viimistlusvahendeid ja kogu loodusliku siseviimistluse teostas Stuko OÜ talendikas meeskond.
Kuidas kirjeldaksid kliiniku üldist atmosfääri?
Õrnad pastelsed ja looduspuhtad toonid, voolav koridoriala ning läbi piimklaaside sisenev päevavalgus loovad juba suure ja olulise osa kliiniku atmosfäärist.
Lisaks lisab seintel rippuv Eesti naisfotokunstniku Julia Astoki näitus poeetilist tunnetust looduse ja inimese harmoonilisest kokkupuutest.

Milline mõte kannab ravikabinettide sisekujundust?
Kõikidest ravikabinettidest avaneb suursugune vaade Tallinna linnale. Kogu ruumi sisustus hoiab oma detailipuhtuse ja tonaalsuse poolest väga minimalistlikku joont, et olla lõuendiks lahtirulluvale vaatele. Kabineti sisustus ning muud taustdetailid, mis esialgu märkamatuks jäävad, osutuvad kabineti kasutusel praktiliseks ja ergonoomiliseks sümfooniaks, mis toetab patsiendi parimat teenindust. Näiteks viitena vihjan, et ravikabinetist paistva ikoonilise Olümpia hotelli fassaadiakende ruudustik inspireeris arstilaua tugijala disainivalikut.
Iga kabinet on osake kogu kliinikust ja oluline komponent üldisest kontseptsioonist, mis sulandub ka akendest nähtava ümbruskonnaga.
Väga suure osa kliiniku mööblist ja kogu ravitehnika on valmistanud ja paigaldanud suurepärane koostööpartner MacoMed OÜ.








Räägi põgusalt ka ootealal asuvast lastealast.
Väikelastele on mõeldud üldisele ootealale nutikalt sulandatud osa, kus nad leiavad taaskasutatud plastikmänguasjadest ümbertöödeldud Kiivi linnu kujuga mänguasjakastist vahvaid ooteaja sisustamiseks mõeldud mänguasju. Ohustatud linnuliigina toob Kiivi tähelepanu looduse hoidmisele ja globaalse liigirikkuse säilitamisele.



Kas on mõni ese või objekt, mille sooviksid eriliselt välja tuua?
Mulle väga meeldib ootealal asuv läikiv laineline metallist disainlaud, mis sümboliseerib minu jaoks Tallinna lahe merevett ja kuulsa Tallinna kilu sillerdavat selga. Minu jaoks põimib hea disain harmooniliselt olemasolevat ümbruskonna sümboolikat uue loodava sisekujundusega ning teeb sellest kaasahaarava ja tähendusega loo.


Kokkuvõtvalt unistan enda loodud sisekujundusega olla eeskujuks rohkem looduslike valikuteb tegemisele ja sisekliima loomisele nii kodudes, meditsiiniasutustes, kui ka kontorites, kus inimesed veedavad väga suure osa oma päevast. Meist igaüks on omaette kunstitöö, kes vajab ruumi, valgust ja toetavat keskkonda, et sirutuda enda täielikku potentsiaali.
Milli tegemistega saad tutvuda läbi tema kodulehe: millimaier.com










Fotod: Liis Markvardt